Co to są linki sponsorowane?

2020-10-30

Kampanie Adwords w wyszukiwarce są jedną z najbardziej efektownych form reklamy i promocji w Internecie. Nie dziwi już więc fakt, że wydatki na ten typ reklamy z roku na rok rosną.


Otóż, linki sponsorowane http://pl.seeyouup.com/oferta/11-google-ads to potoczne określenie płatnych reklam tekstowych, które zobaczyć można w wyszukiwarce Google. Umożliwiają one szybki sposób dotarcia do potencjalnych klientów, którzy szukają konkretnych produktów bądź usług. Wyświetlanie się linków sponsorowanych możesz doszukać się w sklepie z aplikacjami Google Play, zakładkach Zakupy Google czy na Mapach Google. Tego typu reklamy mogą wyświetlać się także u partnerów w sieci wyszukiwania. Są to przede wszystkim strony, które korzystają z mechanizmu wyszukiwania Google. System Adwords pozwala emitować reklamy graficzne w sieci reklamowej, czyli na milionach stron o dowolnej tematyce.

Najlepsze jest to, że dzięki precyzyjnemu kierowaniu reklam, korzystając z linków sponsorowanych można uniknąć przypadkowości. Reklamę widzi ten, kto w jakiś sposób zainteresowany jest daną ofertą.