Zdrowe batony i ich skład

2020-08-21

Na pewno słyszeliśmy o czymś takim jak zdrowe batony. Nikogo nie dziwi to, że sięgamy po nie. Jednak czy oby na pewno wiemy czym takie batony są oraz jaki mają przede wszystkim skład?


Dla sportowców oraz osób odchudzających się

W skład zdrowych batonów wchodzi białko. Zależnie od konkretnego batona stano od 26 do 47 procent energetycznej wartości batona. Białko tak naprawdę występuje w formie hydrolizatów serwatkowych białek, izolatów serwatkowych białek, kazeiny, białka sojowego, L-glutaminy czy też białka jaj. Poza tym wszystkim w zdrowych batonach znajdziemy tłuszcze, cukry proste, tłuszcze trans, tłuszcze nasycone, sztuczne substancje słodzące, sztuczne barwniki, środki wypełniające oraz konserwanty.


Otóż, zdrowe batony https://www.legalcakes.com/sklep/kategoria/batony/ są poręczne oraz sycące, zyskują dzięki temu popularność wśród osób odchudzających się oraz sportowców. Z uwagi na bardzo wysoką zawartość białka, jest ona niezbędna do utrzymania czy też przyrostu masy mięśniowej. Wybierają je najczęściej osoby, które uprawiają siłowe sporty.