Sposób na bezsenność - mocne tabletki pomocne

2020-07-18

Środki nasenne sposobem na bezsenność

Sen nie zawsze przynosi ze sobą wypoczynek i regenerację dla organizmu. Są sytuacje, gdy nie da się zasnąć. Stwierdzono, że nawet 35% ludzi ma tymczasowe problemy z bezsennością.

Skutki bezsenności

Bezsenność może być szkodliwa i doprowadzać do wycieńczenia organizmu. Wiadomo, że człowiek niewyspany nie może dobrze funkcjonować. Sen jest niezbędny, tak jak pożywienie i powietrze. Ludzie mający trudności z zasypianiem i wielokrotnym budzeniem się w nocy często sięgają po tabletki nasenne mocne. Jest to tymczasowa pomoc. Przyniesie ulgę, ale nie usunie problemu. Zazwyczaj w składzie mocnych tabletek nasennych można zauważyć ekstrakty z roślin. Są to melisa łagodząca zmęczenie i objawy stresu, chmiel zwyczajny, kozłek lekarski - działający nasennie. W tabletkach nasennych mocnych aktywne substancje powodują szybkie i silne działanie pozwalając na łatwiejsze zaśnięcie. Nie należy jednak przekraczać dawek i okresu przyjmowania.

Tabletki na bazie melatoniny

Dużo tabletek nasennych mocnych ma w swym składzie melatoninę. Ta substancja wykazuje podobieństwa do naturalnego hormonu produkowanego przez organizm. Wpływa na regulację zegara biologicznego i cyklu dobowego. Jest nieszkodliwa, jeśli jest stosowana zgodnie z zaleceniami. Należy jednak zachować umiar i nie przekraczać dawkowania. Niedozwolone jest jej przyjmowanie przez matki karmiące i ciężarne.

W leczeniu bezsenności nie może więc zabraknąć tabletek nasennych mocnych. Mogą być pomocne w sytuacji poważnych problemów z zasypianiem.