Drewniana elewacja najlepszy wybór

2020-09-11

Szukanie właściwego materiału na elewacje to dosyć trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nie do końca wiemy, jaki materiał sprawdzi się w naszym domu. Nie zawsze chodzi tylko o samą niewiedzę, tak naprawdę są też inne problemy takie, jak ograniczony budżet a wtedy już o wiele trudniej jest wybrać właściwy materiał elewacyjny.


To my wybieramy

Ładna elewacja to cel, do którego dzisiaj dążymy. Jeśli wybieramy drewno bezpośrednio pod elewację, to warto zdecydować się na świerk lub sosnę. Oczywiście sam materiał musi mieć też określony profil, tylko wtedy mówimy o sprawdzonym rozwiązaniu zewnętrznym. Nie musimy na siłę szukać nowego rozwiązania, wszystko tak naprawdę mamy pod ręką. Ogólny montaż takiej elewacji musi być przemyślany. Do tego celu powinniśmy wykorzystać wkręty lub też inne rozwiązania montażowe.


Dodatkowe możliwości

Niektóre elewacje drewniane https://centrumparkieciarza.pl/produkty/elewacje/ mają nawet ukryty schowek, w którym możemy ukryć jakiś drobiazg. W rzeczywistości liczy się finalny efekt, jaki uzyskamy. Dobra elewacja sprawdzi się wszędzie. Warto więc wykonać test takiej elewacji, aby sprawdzić, czy wybrany przez nas materiał zachowa trwałość.